אודות ד"ר אלי שרון

ד"ר אלי שרון

 

מטפל זוגי, משפחתי ופרטני בקליניקה פרטית ובמכון 'שינוי',

 

מומחה בטיפול זוגי ומשפחתי, מוסמך בפסיכותרפיה ממוקדת, מדריך מוסמך בפסיכותרפיה, מוסמך האגודה ליעוץ טיפולי-פסיכותרפיה הומניסטית, חבר באגודה לפסיכותרפיה ממוקדת, חבר באיגוד הישראלי הרב תחומי לפסיכותרפיה, בוגר התכנית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית ממוקדת של מכון "שינוי", מנהל תחום הפיתוח במרכז ההכשרה וחבר בכיר בצוות הקליני במכון "שינוי".

 

מרצה בתכנית האינטגרטיבית להכשרת מטפלים ובתכנית להכשרת יועצים זוגיים ומשפחתיים במכון שינוי,

 

חבר באגוד האמריקאי לטיפול משפחתי וזוגי (AAMFT) , חבר באיגוד האירופי לטיפול זוגי ומשפחתי (EFTA)  וכן באיגוד הבין לאומי לטיפול משפחתי IFTA)).

 

ה"אני מאמין שלי"

מה הופך את איש המקצוע למטפל טוב? מה נדרש ממנו ומה צריך שיהיה בו כדי שהתהליך הטיפולי יניב את התוצאות הרצויות? בראש ובראשונה עליו להיות בעל הכשרה מתאימה. ההכשרה והרקע המקצועי שלו צריכים להיות ממוסד מוכר  בתחום בו המטפל מתמחה. המטפל צריך להיות בעל ידע מקצועי מקיף ועמוק בתחומים בהם הוא עוסק, עליו להיות מעודכן בכל עת בנעשה בארץ ובעולם בתחום בו הוא עוסק והוא צריך להיות מוכר על ידי מוסדות בארץ ובעולם שתומכים בידע הנדרש.

 

על המטפל לזכור ולדעת שהלקוחות שבאים להיעזר בו ובכישוריו יודעים על עצמם ועל חייהם הרבה יותר ממה שהוא יודע. הם יודעים מה נכון לחייהם ויודעים, גם אם הם נדרשים לסיוע בעניין, להגדיר את המטרות בחייהם ולהגדיר את המטרות שלשמם באו לתהליך הטיפולי. צריך שיהיו במטפל הרגישות והתבונה ושיהיה בעל תחושות של כבוד ושל הערכה לדרכם של הקוחות שלו ועם זאת עליו להיות להיות איש המקצוע שמצליח להוביל את הלקוחות שלו אל המחוזות הטובים שבחייהם ובעצמם. נדרשת ממנו רגישות להבנת המקום בו מצוי הלקוח מבחינת שלבי חיו והאתגרים שבפניהם הוא מצוי בעת שהוא מחליט להסתייע. המטפל צריך להיות מקצועי, רגיש וזהיר באופן בו הוא מסייע ללקוחות שלו ועם זה להיות בעל הכוחות להוביל את המסתייע אל מעבר למהמורות שבפניהם הוא ניצב.

 

המטפל הטוב הוא סקרן. מצוי בעמדה מתבוננת אל מול החיים ואל מול בני האדם. לא אחת מוצא עצמו המטפל משתאה אל מול האתגרים המורכבים שמעלה המסע של החיים, מתפעל מכוחותיהם של האנשים במסעם בנתיבים הרבים והפתלתלים שמזמנים החיים בשאיפתם וברצונם ליצירת משפחות, זוגיות, אהבה וקשר. המטפל הטוב קשוב לתחושות של היחיד, לומד להכיר אותן כמסמנות את הנתיב שבו נכון לו לצעוד במסעו אל הביחד, אל הפגה של הבדידות ואל מפגשים שמעוררים תחושות של משמעות והתרגשות.

 

את כל אלה מעריך המטפל הטוב כ"פנינים" של החיים. הוא מכיר להעריך בחשיבותם והוא יודע, באמצעות הידע המקצועי, הניסיון, המחויבות והצניעות, לסייע לאחר לגלות חלקים, קטעים ובעיקר את הכוחות שבו שיאפשרו ללקוח להצמיח אותם לאורך הדרך שבה הוא פוסע בחיו.

 

אילט - האגודה הישראלית לייעוץ טיפולי
צרו קשר
שם
 
דוא"ל
 
טלפון
 
נושא
 
שלח

 

 

 ד"ר אלי שרון - מטפל זוגי, משפחתי ופרטני. 

טלפון 054-7577267. דוא"ל